výzkum a vývoj

Výzkum a vývoj posouvá naší společnost neustále kupředu, a proto se snažíme rozvíjet v různých oblastech energetiky.

Začalo to v 90. letech minulého století, kdy jsme se snažili vyvinout bezpečnostní plynovou armaturu. Vyráběli jsme a testovali speciální tvary regulačních kuželek pro ventily dovážené z Polska. Vyrobili jsme také několik podstropních otopných těles tzv. Nivolairů pro vytápění průmyslových hal. Začátkem nového tisíciletí jsme testovali aplikaci speciální nízkotlaké točivé redukce pro výrobu elektrické energie, včetně různých způsobů regulace.

Díky našemu know-how spolupracujeme na projektech v oblasti energetiky i s vysokými školami u nás nebo u našich sousedů. V roce 2008 jsme začali spolupracovat s Výzkumným energetickým centrem VŠB Ostrava a dalšími vysokými školami v Polsku a na Slovensku. Mezi nejzajímavější aplikace patří úspěšné projekty jako například:
- „Systém akumulace odpadního tepla“
- „Technologie čištění teplosměnných ploch na kotlech    malých a středních výkonů pomocí rázových vln“ - „Decentralizovaný systém výroby elektřiny využívající    odpadního tepla“

Jak už to ve výzkumu a vývoji bývá, některé technologie zatím nenašly udržitelné uplatnění nebo je nebylo možné reálně nabídnout. Ať už to byly vysoké pořizovací náklady, nebo technická složitost a aplikační omezení, které nám bránily v jejich zavedení. Přesto naše nápady neustále zdokonalujeme tak, aby mohly být úspěšně aplikovány v praxi.

OSTATNÍ ČINNOSTI

PLYNOVÉ KOTELNY

ENERGETICKý management

Zpracování žádostí o dotace

KONTAKTUJTE NÁS

POTŘEBUJETE PORADIT?

kontaktní formulář

*Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Děkujeme! Ozveme se Vám, jakmile to bude možné!
Jejda! Něco se pokazilo. Zkuste to ještě jednou.